Reference

Lucie Karlová TichotováLucie Karlová Tichotová 

S Michaleou Naušovou jsem se poprvé potkala na začátku roku 2009. Končila jsem studia na Konzervatoři v Plzni a na svém absolventském koncertě jsem chtěla vypadat výjimečně. Před tím jsem si šaty na zakázku nechávala šít jen jednou a naprosto mě to pohltilo. I když v té době mě vůbec nenapadlo, že se z toho díky Míše může stát dokonce závislost. Michaela má dokonalý smysl pro detail a její práce je precizní. Vždy dbá na to, aby její modely nebyly jen pěkné na pohled, ale i praktické. Což je pro mě jako pro flétnistku velmi důležité – v šatech nepotřebuji jen krásně vypadat, ale i se bez problému cítit a pohybovat. Mám ráda období 1. poloviny 20. století, Gustava Klimta a Alfonse Muchu. Snad proto mě tyto modely od Míši nejvíce oslovují a mám jich z její dílny ve svém šatníku nejvíce.

 

Lucie Karlová TichotováJak se říká – “její práce mě velmi baví” a líbí se mi, že se nebojí postavit žádné výzvě, že nezná slova “to nejde”. Vždy se těším, když zvedám telefon a oznamuji, že “chci další”. Práce s Michaelou je radost a pohlazení na duši, takové krásné zpestření každodenního života na jehož konci je chvíle, kdy se z rukou Míši Naušové vylousknou nádherné šaty a kdy se díky ní stane z Popelky krásná princezna.

 

Oksana BalcarováOksana Balcarová

Všechno začalo z toho, že jsem náhodně v časopise narazila na model svatebních šatů od Cristiana Diora. Takže moje představa byla jasná – šaty by měly být jednoduchého střihu, elegantní až puristické, se zavřenými rameny (žádný korzet), čistě bílé až stříbrné barvy, dlouhé, záda měly být zakryté. Zvláštnosti tohoto modelu bylo, že se skládali ze dvou oddělených dílů – vrchní se skládal z halenky, dolní ze sukně určitého tvaru podobající otevřenému květinovému poupěti. Tyto představy jsem sdělila Michale a společně jsme začaly vymýšlet, jak to nejlépe udělat.

Moje představy se realizovaly díky praxi, zručnosti a invence Michaly. Nakonec jsme se rozhodly pro zjemnění modelu s pomocí jemné krajky na zádech, na zádech by pak měly být knoflíky táhnoucí se přes celý vrchní díl zad. Vrchní díl končil u pupíku. Účel odděleného vršku a spodku byl v tom, aby v budoucnu se tento vrchní díl mohl nosit samostatně, při jiné slavnostní příležitosti. Vršek byl také udělán tak, abych pod ním mohla mít podprsenku, ale tak, aby to vůbec nebylo poznat i přesto, že část zad byla otevřena. Všechno bylo vypočítané na milimetry.

Největší výzvou byl spodní díl sukně, který pomyslně měl navazovat na vrchní díl. Sukně začínala krátce nad pupíkem a měla korzetový přiléhavý tvar, a od úrovní kolen se rozšiřovala až dolu. Sukně se vzadu zapínala na zip a krásně kopírovala tvar těla. Pod sukní, aby se držel tvar, byla vytvořena speciální konstrukce, kterou vymyslela Michala.

Šaty vyšly přesně takové, jaké jsem si je představovala. Mohu doporučit precizní, kvalitní práci s velkou dávkou inovace a nápadů, které Vám může Michala nabídnout. Velkým plusem je, že proces tvorby šatů sledujete a s výsledkem nakonec nemůžete být nespokojeni, neboť již v průběhu tvorby je to tandem vašich představ a Michaly zručnosti a zkušenosti. Můžete se spolehnout na včasné vyřízení Vaší objednávky a příjemné prostředí schůzek.

 

Radka ZelenáRadka Zelená

Už dávno před tím, než jsem věděla, že se budu vdávat jsem byla rozhodnutá, že chci, aby mé svatební šaty šila Míša.
Šaty, které mi šila na maturitní ples, byly totiž nádherné. Naší svatbu jsme naplánovali hodně narychlo a na Míše velmi oceňuji,
že se uvolila mi šaty ušít, i když na to měla opravdu málo času. Jak budou šaty konkrétně vypadat jsem nechala na ní, protože
jí absolutně důvěřuji a nespletla jsem se. Svůj svatební den jsem si užila, připadala jsem si opravdu krásná. Pochybuji, že by
nějaké jiné šaty mohly tak bezvadně ladit s mou osobností.

Nastávajícím nevěstám rozhodně doporučuji Míšu oslovit 🙂

 

 

 

 

 

reference2

 

Kristýna Pítrová

Když jsme v roce 2011 plánovali svatbu, ani v nejmenším nás nenapadlo, že bychom si nechali ušít šaty na míru, ani já, natož můj nastávající muž.

Přáli jsme si svatbu pod širým nebem v kulisách hradu, netradiční obřad s průvodem a velkou zahradní slavností.

Moje představa o šatech byla jednoduché, lehké šatečky, nejlépe bavlněné či lněné a k nim kytice lučních květů spolu s věnečkem ve vlasech.

Moje svědkyně mi tehdy trochu narušila plány, když mi doporučila Míšu Naušovou. Vše se totiž rázem „zvrtlo“.

Místo jednoduchých šatů, které bych patrně pořizovala v některé z konfekcí, jsem měla nádherné princeznovské šaty, ke kterým zkrátka nešlo jen natrhat luční kvítí a obléknout ženicha jen tak do nějakého obleku. I jeho si tak musela vzít do parády Míša a ušila mu nejen krásnou košili , ale i kalhoty. U mých šatů jsme sice zůstaly u jednoduchého střihu, ale to, co z něj Míša nakonec dokázala vykouzlit, sebralo dech nejen mě, ale všem svatebčanům. Obdiv všech přítomných dam (některé o šatech hovoří ještě dnes) byl jen důkazem, že to byla opravdu dobrá volba. Byl to jeden z nejkrásnějších dnů mého života a to také díky Míše a jejímu umu, za což jí dodnes moc děkuju.

 

Eva Kronusová
Eva Kronusová

Má představa svatebních šatů byla poměrně netradiční.. Přála jsem si barevnost, originalitu a šmrnc. Míša všechna tato přání splnina vysoko nad moje očekávání. Šaty sklidily obrovský úspěch, ale důležitější bylo, že já sama jsem se v nich cítila zkrátka skvěle!
Nezbývá než spolupráci s Miškou jen a jen doporučit, má odvahu, báječný vkus a výborné nápady!

Michaela Kubíčková
Michaela Kubíčková

Od Míši jsem si nechávala šít šaty již několikrát (poprvé před 11ti lety), vždy byl výsledek nad moje očekávání. Šaty seděly a byly precizně provedené, nápadité a originální. Vždy podtrhly moji ženskost a já se v nich cítila pohodlně a sama sebou.
Nejkrásnějším dílem byly moje svatební šaty, ve kterých jsem si připadala opravdu překrásná a dokázala jsem v nich pohodlně strávit jeden z nejkrásnějších dnů mého života…

Jana Skálová

Před několika lety jsem si chtěla splnit sen o plesových šatech a oslovila jsem Míšu. Šaty stvořila nad očekávání krásné, chtěli jsme s partnerem šaty ve stylu Carmen. Poté následovaly další princeznovské šaty ve stylu antiky a zemité dlouhé sukně, které se nedají nikde koupit, neb moje představy rozhodně nejsou konfekční. Z oblečení od Míši čiší kreativita a já vždy objevuji pro mě něco nového a neznámého. Má představa je vždy obohacena a rozšířena. I další šaty, sukně, šperky, které pro mě Míša tvořila, ladí s mou duší a sdělují světu, podívejte se, jaká jsem a za to Míše moc děkuji.

Chcete mít také vlastní originální model?

Ozvěte se mi